Giant Eagle – I have worked at HBC for 9 years and i get paid pretty well . | Comparably

Giant Eagle – I have worked at HBC for 9 years and i get paid pretty well .

Giant Eagle is a national supermarket chain with some of their own brands of products. читать еще
СОТРУДНИКИ
УЧАСТНИКИ
677
ИТОГО
РЕЙТИНГИ
6213

I have worked at HBC for 9 years and i get paid pretty well .

Что вам больше всего нравится в команде руководства?

I guess they have a sense of humor .

Чем вы больше всего довольны в вашем пакете компенсаций?

Our prescription insurance is fantastic

Каковы самые лучшие качества в вашей команде?

Alot of the more senior members of our warehouse are hard working wonderful people

Что приносит вам больше всего счастья/радости на работе?

I work with my family . My husband and son both work with me .

Что можно улучшить в культуре компании?

Liz Benny is horrible at her job . She is aware of the bullying and crazy drug usage in the building and does nothing . Several team members have gone to her about the cooridinater of the 4 pm afternoon shift and she refuses to get involved

Other Employee Reviews for Giant Eagle

Чем вы больше всего довольны в вашем пакете компенсаций?
В целом опишите ваш общий опыт в текущей компании
В чем руководство должно стать лучше?
×
Оцените свою компанию