Bell – I love working here. Work/life balance is great. We have very nice benefits. And the work is challenging. | Comparably

Bell – I love working here. Work/life balance is great. We have very nice benefits. And the work is challenging.

Bell Заявленная компания
We’ve been reimagining the experience of flight for more than 80 years—and today we're redefining where it can take us. Join us as we are achieving impossible, together. читать еще
Эта компания принимает отзывы от проверенных сотрудников
СОТРУДНИКИ
УЧАСТНИКИ
994
ИТОГО
РЕЙТИНГИ
28592

I love working here. Work/life balance is great. We have very nice benefits. And the work is challenging.

Что вам больше всего нравится в команде руководства?

How they allow me to put my family first.

Что приносит вам больше всего счастья/радости на работе?

Pride in the product and fun with my colleagues.

Каковы самые лучшие качества в вашей команде?

Great teamwork. Most everyone has each other's backs when assistance is needed.

Что самое позитивное вы можете сказать о культуре и обстановке на вашей работе?

There are so many ways to belong here. There are engagement groups, ERGs, events, etc. And the company supports what matters to you whether that be charity, family, activity, etc.

Чем вы больше всего довольны в вашем пакете компенсаций?

All the benefits... 9/80s, generous 401K, allowing me to cover my spouse on the insurance even through is employer does, pharmacy onsite, etc. Anything I can do to save money and take care of my family.

Other Employee Reviews for Bell

Что вам больше всего нравится в команде руководства?
Что вам больше всего нравится в вашей компании?
Чем вы больше всего довольны в вашем пакете компенсаций?
×
Оцените свою компанию